Léky na snížení nadváhy

prosím o sdělení, zda je možné získat ve Vaší poradně recept na některý z léků pro snížení nadváhy (Adipex,příp. Xenical, Meridia, Lindaxa), a kolik návštěva + vystavení receptu stojí (+ kolik je doplatek).
Je mi 41 let (2 děti), měřím 157, vážím 73-5, na této váze se držím již asi 5 let. Ráda bych vážila alespoň o 10 kg méně. Jím málo a dá se říct zdravě (nesladím, jím hodně zeleniny,nejím knedlíky,rohlíky,chleba pouze občas, jím spíš brambory, rýži, zeleninu, a minimálně masa). Na docházení ke cvičení atd, nemám bohužel časové podmínky. Vzhledem k tomu, že obecně jím hodně málo, tak jsem po různých doporučených dietách vždy spíše něco „přibrala“. O lécích jsem toho přečetla hodně, vím zhruba,který je na co. Ráda bych vyzkoušela lék nejlépe Adipex, ale chtěla bych pokud možno i vyjádření lékaře, neboť jsem se dočetla, že může způsobovat srdeční problémy. Příp. Meridia (vzhledem k tomu, že prakticky nejím mastné výrobky, nevím, zda by mi Xenical k něčemu byl – ale – nechala bych to samozřejmě na doporučení lékaře. Žádnou zvláštní chorobu ani alergii nemám. Děkuji předem za Vaši odpověď a příp. telefonní číslo, na kterém bych se mohla objednat k návštěvě.


Meridia 10mg stojí přibližně 340 Kč na měsíc, Adipex stojí přibližně 650 kč na 3 měsíce.

Meridia i Lindaxa působí centrálně v určitých oblastech mozku na snížení chuti k jídlu a zvýšení bazálního metabolismu, Adipex je starší preparát, který způsobí pouze zvýšení bazálního metabolismu a způsobuje tak rychlejší spalování. Xenical snižuje vstřebávání tuků ve střevě.

Tyto léky Vám mohu předepsat po konzultaci Vašeho zdravotního stavu, samozřejmě pokud Váš zdravotní stav nepatří mezi kontraindikace. Konzultace a vyšetření stojí 300Kč.

MUDr. Erika Matějková