Jaký sport je pro mne vhodný?

Také již za sebou máte mnoho sportovních začátků, intenzivních týdnů plných cvičení, pravidelných sportovních aktivit? V jídle se omezovat nedokážu, zkusím to tedy cvičením? Výsledek je často neúměrný námaze, váha nám ukáže i přírůstek hmotnosti.

Jak tedy na to?

Velmi jednoduché je rozdělení fyzické aktivity na dva druhy sportů. Aerobní, rychlé sporty spalující tuky a pomalé sporty posilující svalovinu. Pokud ale zároveň k pravidelnému sportování neomezíme příjem kJ, nastane situace, kdy si tvoříme svalovinu, tuky příliš v těle neubývají a my začínáme na váze přibírat.

Pravidla pro rychlejší spalování tuků v těle.

Vhodné sporty:

Aerobic, step aerobic, jízda na rotopedu, jízda na kole v kopcovitém terénu, běh, stepper, běžící pásy ve fitness, tenis, squash, rychlá chůze do schodů, volejbal, basketbal, aquaaerobic, turistika v kopcovitém terénu.
Pozor: Pokud máte obezitu či vysokou nadváhu, volte spíše sporty, které nezatíží vaše klouby. To znamená spíše jízdu na rotopedu, jízdu na kole v kopcovitém terénu, aquaaerobic apod. Nevhodné sporty jsou squash, běh.

Vhodné sporty:

Kalanetika, power jóga, jóga, posilovna, víkendová jízda na kole, procházky, plavání, golf, turistika v rovinatém terénu.