Jak přimět muže hubnout, aniž by si toho všiml?

Vidíte poslední dobou svého muže stále častěji na pohovce před televizí? Všimla jste si, že se příliš rychle unaví a zadýchá se i při malé námaze? Že jeho váha začala jít nahoru nějak rychle a on stále dělá že to nevidí? Zatím se nic neděje, kromě zadýchávání jiné obtíže nemá, cítí se spokojený, ale vy jste neZjistá. Je ve věku, kdy muži dostávají infarkt myokardu, cukrovku či jiné nemoci.

Co tedy s tím?

Poradna pro snížení nadváhy

Většina mužů na rozdíl od žen má ráda systematičnost a to i v hubnutí. Zkuste toho využít. Pokud bude jen trochu svolný, objednejte ho do poradny pro hubnutí. V poradně se dozví, že může jíst většinu svých oblíbených jídel, ale v menších porcích či v určitém čase a přitom si udržet dietní režim do 5000-6000kJ. Naučí ho tam spočítat si kalorickou hodnotu jídla, zkombinovat si vhodně jídlo tak, aby měl dostatečné zastoupení jednotlivých živin a aby hubnul vysoké procento tuků, minimálně svaloviny a přitom měl stále pocit kvalitního života. Neříkejte, že tohle právě by ho nebavilo. Jakmile si muž má něco sestavit, spočítat, zkombinovat a upravit dle svého, je šťastný. Druhý důvod, proč je tato cesta dobrá, je ten, že muž se potřebuje vždy před někým vytahovat. Pokud bude nucen předložit svůj týdenní jídelníček lékařce a ještě se před ní zvážit, ješitnost mu často nedovolí selhat.

Zkusím to sama

Pokud se na tuto krkolomnou cestu vydáte samostatně, vyhněte se chybě, kterou dělá mnoho žen nejen u svých partnerů, ale i u sebe.Pokud je váš partner masový typ, vyhněte se tomu, že mu budete k večeři dělat zeleninové saláty a k obědu celerové řízečky. Nevydrží to dlouho a buďto vyvolá rodinný konflikt nebo to bude řešit pozdějšími návraty domů. Rada zní: pouze nahrazovat. Místo běžného sýru např. typu Eidam, který má cca 1460 kJ na 100g kupte tentokrát Eidam 20%, který obsahuje 900 kJ na 100g. Podobně postupujte i u jiných výrobků. Místo tučného jogurtu např. Florian, který má přibližně 700kj na 100ml kupte např. jogurt Hollandia s hodnotou 300kJ na 100ml. Místo vepřových steaků mu udělejte krůtí řízek, místo smetany do omáčky použijte smetanu light. Maso podlévejte minimem tuku, ale dobře ho okořeňte. K večeři mu kupte tuňáka ve vlastní šťávě a ozdobte to trochou zeleniny. Tato cesta je sice pomalejší především proto, že neovlivníte svého muže v pracovní době, kdy si může dojít koupit pochoutkový salát s 3 rohlíky, ale k úspěchu jistojistě vede.

Chválou dojdu nejdále

Vyvarujte se časté chyby, kterou dělá většina žen a tou je, že budete svého muže stále upozorňovat na jeho nedostatky. Denodenně slyšet věty jako „podívej se na sebe, jak jsi tlustý“, „nic už nedokážeš, nemáš už žádnou výdrž“ vašeho partnera otráví natolik, že si začne hledat alespoň malé uznání u někoho jiného a to je pro vás cesta nepříliš perspektivní. Jděte na to právě opačně. Přestože bude zřejmé, že opět přibral minimálně 2 kila, pochvalte ho, jak zhubl. Věta typu „ poslední dobou jsi o sebe začal dbát, zhubl jsi minimálně 3 kila, všimla jsem si, že se méně zadýcháváš do schodů než před 14 dny a celkově vypadáš lépe“ ho motivuje natolik, že se začne sám starat o to, jak omezit svůj kalorický příjem. V této fázi ocení kdejakou radu a pomoc ohledně hubnutí, kterou mu nabídnete. Každou i sebemenší změnu oceňte, výsledek bude dlouhodobý a efektivní.

Nebojte se říci, že o něho máte strach

Většina mužů, když přijdou do poradny, uvádí jako důvod rozkolu v manželství, že se o ně manželka přestala zajímat. Cítí se být jen těmi, co přináší domů peníze a nic jiného již jejich rodinu nezajímá. Využijte toho. Nebojte se říci: „Nevím, co bych si bez tebe počala, kdyby se ti něco stalo, moc mi na tobě záleží“. Navrhněte vhodné sporty, při kterých je možné trávit čas společně, odpočinout si, zvýšit si kondici a odreagovat se. Zamluvte squashový kurt, kupte partnerovi k narozeninám tenisovou raketu. Uvidíte, že to bude fungovat jako magnet. I při vysoké námaze platí anglické heslo: Zdravější je být „fit fat“ nežli „unfit unfat“. Přeloženo znamená: „Zdravější je tlustý sportovec, nežli štíhlý nesportovec.“